oferta na zdjęcia ślubne Foto Wrońscy 2020

Napisał

Foto Wrońscy

531315318

W związku z duża ilością zapytań i prośby o ofertę na zdjęcia ślubne i postanowiłem to wszystko w skrócie ładnie 

Oferta:

  1. Przygotowania w domu Panny Młodej.
  2. Zdjęcia ślubne w kościele.
  3. Zdjęcia na sali weselnej włącznie z oczepinami.
  4. Plener w osobnym dniu
  5. Obrabiane zdjęcia w albumie z przygotowań, kościoła, wesela i pleneru.
  6. Reszta zdjęć na płycie lub pendrive też obrabianych (czytaj niżej).

Teraz pewnie jesteście ciekawi ile tych zdjęć -wcale mnie to nie dziwi, też bym chciał wiedzieć.

ü  Zdjęć w albumie 100 zdjęć w formacie 15x21 cm. 

ü  Dodatkowo zdjęcia na płycie DVD lub na pendrive. Ile tych zdjęć ? średnio około 400 - bywa i więcej - niestety dla mnie też obrobionych – i tu będę szczery jest to masę roboty, ale nie potrafię, nie umiem i nie chce dawać zdjęć nieobrobionych. Nie są to zdjęcia tak dopieszczane jak te do albumu, ale z podstawową korekcja, tak by nie przyniosły wstydu mi i siła rzeczy Wam.

ü  Sesje plenerową najchętniej robimy w inny dzień niż ślub – choć dla mnie wydaje się to oczywiste dlaczego to dla niewtajemniczonych już piszę dlaczego:

  • Możliwość zrobienia sesji ślubnej w dowolnym miejscu
  • Bezstresowa atmosfera
  • Brak obaw o sukienkę czy się nie zabrudzi
  • Panna młoda może zaszaleć z fryzurą

Zdjęcia ślubne robimy od przygotowań czyli :

Przychodzimy do domu Panny Młodej zapoznajemy się z rodzina i wymieniamy towarzyskie uśmiechy, pytamy się kto jest kim by wiedzieć na kogo zwrócić szczególną uwagę przy robieniu zdjęć ślubnych

Oglądamy miejsce, czasami przestawiamy meble, które wiemy że będą przeszkadzać podczas błogosławieństwa. Za te porady i przemeblowania nie chcemy ani grosza.

Potem robimy zdjęcia ogólnej krzątaninie w domu – bez obawy tych zdjęć nie będzie w albumie.

Potem fotografujemy Pannę Młoda jak się maluje, ubiera, zbiera, zakłada świecidełka, mierzy buty niczym kopciuszek, wciska w sukienkę,  wiąże kokardę, wpina welon, wypatruje młodego, stresuje rodziców psa albo kota.

Robimy zdjęcia każdemu z osobna i wszystkim razem, rodzicom, druhnom, braciom, siostrom, każdemu kto się nawinie nawet biednym skołowanym zwierzętom.

Potem czekamy na przyjazd Pana Młodego i uwieczniamy na zdjęciach targi na bramie - często dość burzliwe.

Następnie po negocjacjach i paru kieliszkach później śledzimy i fotografujemy Pana Młodego jak dzielnie zmierza w obstawie pięknych druhen do panny młodej.

Robimy piękne zdjęcia jak pan młody przekracza nieśmiało próg domu panny młodej dzierżąc w dłoni bukiet kwiatów.

Następnie Pan Młody wręcza pannie młodej bukiet kwiatów i następuje wymiana pocałunków co też uwieczniamy.

Gdy już wszyscy ochłoną następuje błogosławieństwo Młodej Pary,
Młoda Para klęczy i przyjmuje błogosławieństwo rodziny wraz z setką pocałunków -  tu prośba do całujących, uwaga na cenny makijaż Panny Młodej

Po otrzymaniu błogosławieństwa następuje rozluźnienie atmosfery i wtedy jest dobry czas by porobić zdjęcia z Parą Młoda.

 Fotograf, czyli my ustawia chętnych do pamiątkowego zdjęcia i  zwracając uwagę na wszystkie detale uwieczniamy ostatnie beztroskie chwile wolnych ludzi.
Potem Państwo Młodzi wychodzą z domu i wsiadają do samochodu co też fotografujemy- jeżeli wsiadają niezbyt efektowanie prosimy ich by powtórzyli wsiadanie .
Następnie nasza wspaniała ekipa jedzie pod kościół i czeka na parę młoda przy okazji fotografując schodzących się gości .

Wchodzimy do kościoła i sprawdzamy czy ławki w kościele nie zasłaniają pięknej sukni Panny Młodej a zdąża się to dość często, jeżeli przeszkadzają to jak się da to przesuwamy ławki ku zgrozie kościelnego.

Gdy Państwo Młodzi majestatycznie podjadą pod kościół czekamy na nich, gotowi do zrobienia zdjęć jak opuszczają samochód.
Następnie Państwo Młodzi wolno i nieśmiało zbliżają się do kościoła, gdy przekroczą jego próg zatrzymują się i czekają aż ksiądz po nich przyjdzie, bo inaczej sami, za żadne skarby nie podejdą do ołtarza - to też uwieczniamy na fotografii.
Potem jak ksiądz zaprowadzi swoje owieczki pod ołtarz Państwo Młodzi siadają i czekają na przysięgę małżeńską .
Gdy tak już siedzą i czekają to wymieniają pełne miłości i niepewności spojrzenia, mocno ściskając się za rękę, dodają sobie otuchy i tu mamy okazje do zrobienia paru ciekawych zdjęć.

Nadchodzi moment przysięgi Młodzi wstają, Panna Młoda oddaje bukiet świadkowej – zawsze o tym przypominamy Pannie Młodej, zdążało się, że Panna Młoda  była tak przejęta i szła z bukietem pod ołtarz - i tu musiałem interweniować wyrywając jej bukiet bo przeszkadza w założeniu obrączek i zrobieniu pięknych zdjęć.

Stojąc pod ołtarzem Państwo Młodzi popełniają zawsze ten sam, klasyczny już błąd, - ustawiają się przodem do księdza lub co gorsze pod skosem, czyli ani przodem do księdza ani twarzą w twarz do siebie – i tu kolejne przypomnienie i wskazówka z mojej strony, chcecie mieć piękne zdjęcia podczas przysięgi i zakładania obrączek to - USTAWCIE SIĘ TWARZA DO SIEBIE NA WPROST -pamiętajcie składacie przysięgę sobie nie księdzu, więc stajecie naprzeciw siebie patrząc sobie w oczy zamglonym, ale pełnym miłości wystraszonym spojrzeniem.

Drżącym  i  załamującym głosem, często się przy tym myląc składacie sobie przysięgę - tu klasyka  „biorę ciebie mężu za męża”- ale drodzy Młodzi nie przejmujcie się dacie rade, prawie każda para podczas składania przysięgi jest zestresowana i trzęsą im się ręce jak robotnikowi z młotem pneumatycznym.

Na szczęście na zdjęciach tego nie widać i zrobimy Wam piękne zdjęcia z tego przeżycia z którego Wy sami niewiele będziecie pamiętać.

Potem już z górki, zaczyna się bawienie obrączkami,  pełne ulgi i uśmiechów spojrzenia, rodzice cieszą się, że już po wszystkim zwolnią się im pokoje w domu – a my w tym momencie  mamy naturalnie uśmiechnięte Wasze piękne zdjęcia

Na sam koniec ksiądz Was pobłogosławi i odeśle do domu życząc udanej zabawy i delikatnie sugerując, że sam by chętnie zajrzał na Wasze wesele .

Wychodząc z kościoła Panna Młoda wymieni bukiety, skoczycie pod boczny ołtarz pomodlicie się i panna młoda zostawi na nim bukiet.

Potem jeszcze  dumny marsz Pary Młodej w stronę wyjścia z kościoła i Wy i fotograf możecie odetchnąć, że najcięższe zadanie, prócz reszty życia macie już za sobą.

Przy wyjściu z kościoła Panna Młoda zamieni strony bukietu przypiętego do marynarki Panna Młodego.

Zostaniecie obsypani ryżem, różami, lub podbiją Wam oko monetami – moja drobna rada poproście sypaczy by obsypali Was wersja papierową. – tu też czekamy już gotowi na zdjęcia

Następnie wszyscy składają Wam życzenia rozdają prezenty i wciskają do ręki nie wiadomo po co koperty, które potem  z radością przeliczycie w domu.

My tym czasem  wyruszamy na sale weselną przygotować sprzęt, rozeznać teren i czekamy na Wasz przyjazd.

Robimy zdjęcia stołów, póki jeszcze pięknie wyglądają, gościom, którzy jeszcze mają marynarki itp.

Gdy podjedziecie pod sale weselna, Pan Młody otwiera Pannie Młodej drzwi, a ona wysiada z gracja - my dalej robimy zdjęcia.

Przed wejściem do sali stoją rodzice z chlebem i sola i kieliszkami, które potem razem rozbijecie rzucając za siebie, licząc na to że rozbija się na setki kawałków -  my dalej to uwieczniamy

Następnie Pan Młody wystawia swoją siłę na próbę i przenosi Pannę Młoda przez próg – moja  rada poćwiczycie wcześniej w domu czy dacie radę.

Pan młody stawia swoją już żonę na środku sali, łapie parę oddechów i czekacie ładnie w kółeczku, aż się wszyscy ustawią i wypija szampana.

Gdy po pierwszych bąbelkach zostanie tylko wspomnienie, zasiadacie do stołu i czekacie na obiad.

Potem sto lat od zespołu, gorzka wódka czyli publiczne całowanie i nauka liczenia.

Następnie pierwszy taniec okupiony godzinami ćwiczeń i potu, jeżeli coś Wam nie wyjdzie - zdepczecie sobie buty, Pan Młody podrzuci Młodą i jej nie złapie lub zaczepi głowa o lampę, pomylicie kroki - to się nie martwcie, goście weselni i tak Was nagrodzą gromkimi brawami – my dalej robimy zdjęcia

I zaczyna się zabawa - my dalej robimy zdjęcia

Parę godzin później tort – my dalej robimy zdjęcia

Potem oczepiny, gdzie goście wykazują się sprawnością w łapaniu welonu, muszki-krawata, zabawy gdzie wspomagani przez weselne napoje goście wykazują ponadprzeciętną pomysłowość i wigor - my dalej fotografujemy

Potem podziękowania dla rodziców a jest za co.

I po oczepinach nas nie ma możecie się cieszyć pełną swobodą.

Pozdrawiam Łukasz Wroński

W sprawie zdjęć ślubnych, sesji w studio proszę dzwonić na 531-315-318 

 

www.foto-wronscy.pl

Artykuły powiązane